Strona stworzona z myślą o sportowcach.
Sprawdź nas: bodyworld.pl

Zadanie aminokwasów BCAA – krótka informacja

Aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach (BCAA) to leucyna, izolaucyna i walina. Aminokwasy te są bardzo znaczące dla wszystkich sportowców oraz uprawiających wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną. Przyjmowanie ich zalecane jest nawet dla 94% osób rygorystycznie trzymających dietę będących także aktywnymi fizycznie. 

Aminokwasy BCAA stanowią około 18% wszystkich aminokwasów w tkance mięśniowej i 35% niezbędnych aminokwasów, które należy dostarczać wraz z dietą. Ich ilość w mięśniach obniża się w trakcie intensywnych treningów!  Japońscy naukowcy udowodnili ich skuteczność dostarczając aminokwasy BCAA grupie ochotników. W badanej próbie dostarczono przed treningiem 5,5 g aminokwasów rozgałęzionych bcaa,osobom ćwiczącym przysiady (7 serii po 20 powtórzeń z 3 minutową przerwą pomiędzy nimi). W uzyskanym wyniku bezpośrednio po treningu otrzymano zmniejszenie stopnia uszkodzenia mięśni i stężenia markerów uszkodzenia komórek na poziomie 20%, natomiast siła mięśni zmierzona na 3 dni po treningu, wzrosła o 20%.  Badanie to świadczy o niebywałej użyteczności najpopularniejszych aminokwasów.

Możemy wiele przeczytać informacji n.t. aminokwasów BCAA, należy mieć na uwadze ich stosowanie przy każdym treningu, niezależnie czy zwiększamy swoją wytrzymałość, rozbudowujemy tkankę mięśniową, czy pozbywamy się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Aminokwasy BCAA powinniśmy mieć wpisane w stałą suplementacje przed i po treningową.

Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Blog Pure Sport
Strona stworzona z myślą o sportowcach.
Strona: http://pure-sport.pl
Email: admin@pure-sport.pl