Strona stworzona z myślą o sportowcach.
Sprawdź nas: bodyworld.pl

Usuwanie wody podskórnej

Woda podskórna

Jeżeli spostrzegłeś ostatnio szybki wzrost noszonych rozmiarów, szybki wzrost wagi, a na ciele tak jakby opuchliznę, to bardzo prawdopodobnym jest, że Twój organizm nagromadził i nie usunął wody, która wraz ze szkodliwymi substancjami nagromadziła się pod skórą. Każda osoba, nawet z niewielkim procentem tkanki tłuszczowej może posiadać nawet kilka kilogramów zbędnej wody podskórnej, przez co sylwetka mimo ciężkich wysiłków nadal nie wygląda tak dobrze, jak powinna. Sytuacja taka często dotyczy także kobiety, głównie ze względu na zachwiania równowagi hormonalnej towarzyszącej miesiączce i nie jest to nic niezwykłego. Także przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych, niemal pewnym jest nagromadzenie wody podskórnej. Również dieta redukcyjna, zwłaszcza szybka i niewłaściwa może spowodować nagromadzenie zbędnej wody w naszym organizmie. Podobne problemy towarzyszą nadmiernemu spożywaniu alkoholowi, długiej podróży samochodem czy samolotem, słabych naczyń krwionośnych, bądź długie przebywanie w wysokiej temperaturze. Jest kilka sposobów na pozbycie się nagromadzonej wody, jednym z najlepszych jest odpowiednia dieta. Produkty moczopędne mogą nie wystarczyć.

Przyczyny

Najczęstszą z przyczyn nagromadzenia zbędnej wody podskórnej jest zbyt rygorystyczna i uboga w białko dieta. Często mamy do czynienia z osobami, które chcą „szybko” zrzucić kilka kilogramów, stosowana dieta jest więc bardzo ograniczona, spożywanych posiłków jest niewiele i są one niezwykle ubogie w składniki odżywcze. Jeżeli w naszej diecie brakuje białka, które wiąże wodę, płyny fizjologiczne ‚przesączają’ się przez ściany naczyń krwionośnych i limfatycznych. Również nadmiar soli w diecie, ostre przyprawy, konserwanty i wzmacniacze smaku obecne w żywności przetworzonej, a także niedostatek potasu w codziennym jadłospisie.

Jedną z najczęstszych przyczyn szybkiego i nienaturalnego nagromadzenia wody podskórnej jest stosowanie tabletek antykoncepcyjnych. Ich odstawienie oraz samo wyregulowanie poziomu hormonów nie pomaga w usunięciu wody podskórnej, a lekarze często zostawiają pacjentki same z tym problemem.

Nawodnienie

Brzmi to trochę dziwnie, ale aby pozbyć się nagromadzonej w organizmie wody podskórnej, koniecznie musimy spożywać dużą ilość wody.

Aby zrozumieć to działanie musimy spojrzeć na fizjologię człowieka z endokrynologicznego punktu widzenia. W naszym organizmie są produkowane dwa istotne z punktu widzenia nagromadzenia wody podskórnej hormony peptydowe (wytwarzane przez cały czas, nawet gdy nie są potrzebne). Pierwszy z nich to ADH (Anti Diuretic Hormone) – jest to hormon negatywny w naszym rozumieniu, gdyż powoduje on utrzymywanie wody w organizmie. Zwiększone wydzielanie tego hormonu powoduje blokowanie wydalania wody z organizmu. Drugim ważnym hormonem jest ANH (Aterial Natriuretic Hormone ), gdyż daje on sygnał nerkom do wydalenia sodu z moczem.

Antykoncepcja a usuwanie wody podskórnej

Częstym sposobem kobiet na kontrolę przed niechcianą ciążą jest aktualnie stosowanie antykoncepcji hormonalnej. I mimo wysokiej skuteczności oraz licznym reklamom zachwalającym tą metodę, musimy wiedzieć, że nie pozostaje ona bez wpływu na nasze zdrowie, a nawet znacząco nam szkodzi. Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych przede wszystkim rozreguluje poziom hormonów, a tym samym naturalny cykl kobiety. Ich odstawienie, a nawet wyregulowanie poziomu hormonów nie pomaga w usunięciu wody podskórnej. Woda dodaje nam kilka kilogramów oraz podtruwa organizm co jest widoczne na skórze oraz prowadzi do powstania cellulitu.

Diuretyki

Skutecznym sposobem pozbywania się nagromadzonej wody, prócz stosowania odpowiedniej diety, jest przyjmowanie złożonych suplementów diety o charakterze diuretycznym (nie mylić z moczopędnym!). Pierwsze rezultaty zobaczysz nie po kilkunastu dniach, lecz po kilkunastu godzinach! Produkty diuretyczne posiadają szerokie spektrum działania, nie tylko moczopędne. Pozwalają uwolnić mięśnie od zbędnej wody oraz nadają skórze elastyczny kształt, co powoduje efekt ciasnego przylegania do Twoich mięśni. Koniecznym efektem, który musi wywoływać produkt diuretyczny jest zatrzymanie efektu przepuszczania wody do przestrzeni między komórkowych. Należy na to zwrócić szczególną uwagę, gdyż często produkty omijają ten efekt po czym nagromadzenie wody szybko wraca a my znów musimy kupić suplement.

Najlepszym z  produktów diuretycznych na rynku jest firmy Amix Diuretic Complex, gdyż spełnia wszystkie cechy skutecznego produktu usuwającego nagromadzoną wodę podskórną.

diuretic_complex

Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Blog Pure Sport
Strona stworzona z myślą o sportowcach.
Strona: http://pure-sport.pl
Email: admin@pure-sport.pl