Strona stworzona z myślą o sportowcach.
Sprawdź nas: bodyworld.pl

Scitec 100% Whey Isolate – opis produktu

Scitec 100% Whey Isolate – to izolat białka pochodzący z serwatki. Dostarczenie produktu po treningu pozwala na zwiększenie wzrostu stężenia aminokwasów w krwiobiegu, a więc błyskawiczne wprowadzenie mięśni w stan anabolizmu (wzrostu tkanki mięśniowej). Produkt charakteryzuje się różnorodnymi doskonałymi smakami oraz świetną rozpuszczalnością.

Opis produktu Scitec Whey Isolate

Scitec 100% Whey Isolate to odżywka wysokobiałkowa, która bazą jest serwatka. Produkt ma na celu dostarczenie wysokiej jakości dużej dawki aminokwasów (pełną pulę aminokwasów) do naszego krwiobiegu oraz wywołanie anabolizmu mięśniowego. Baza produktu – serwatka oznacza, że profil aminokwasów jest odpowiedni dla organizmu ludzkiego oraz zawiera pełną pulę aminokwasów niezbędnych do odbudowy oraz nadbudowy tkanki mięśniowej. W procesie produkcji izolatu zostały wykorzystane metody filtracji krzyżowej oraz ultrafiltracji. Oznacza to, że podczas produkcji izolatu sciteca odfiltrowane zostały zbędne (dla nas w tym produkcie) substancje z serwatki po produkcji sera (węglowodany, tłuszcze, składniki mineralne) oraz została odciągnięta woda. Dzięki temu otrzymujemy suchy izolat białka serwatkowi zawartej w produkcie 100% Whey Isolate. Izolat białka serwatki cechuje się lepszym stopniem oczyszczenia białka.

Opinie o Whey Isolate

W internecie oraz wśród osób stosujących recenzowany produkt można jednoznacznie stwierdzić, że opinie o produkcie Scitec 100% Whey Isolate są w większości recenzujące go jako dobry produkt, którego właściwości uległy poprawie pod koniec 2013r. Wówczas to można było zobaczyć podwyżkę cen produktu (na szczęście przełożyło się to także na lepszą jakość tego produktu). Wcześniej wiele osób miało wątpliwości co do idealnej czystości produktu (zaskakująco niska cena jak na izolat).

Przytoczmy jednak kilka opinii o produkcie:

Najlepszy cenowo izolat na rynku . Miałem banana i był jak najbardziej okey ,zarówno z mlekiem jak i wodą ,rozpuszczalność bez problemów ! Śmiało polecam ,wkońcu białko SCITECA ,wiec nie może być innej opinii 🙂

wedlug mnie bardzo dobre bialko, jak na sam izolat a nie mieszanke w tej cenie nie wiem czego sie spodziewacie wiadomo ze to nie bedzie jakosci olimpowskiego pur whey iso 95 gdzie banka 2 kg kosztuje juz ok 300 zl :p

Jak można zauważyć, jego cena na poziomie ok 200zł jest nadal atrakcyjną ceną, należy więc również mieć świadomość, że są produkty lepsze na naszym rynku (np. Amix MuscleCore Nitro Protein Isolate) ale ich cena jest o 30-50% droższe. Produkt firmy Sciteca cechuje się jednak znakomitym smakiem oraz bardzo dobrą rozpuszczalnością.

Stosowanie Scitec Whey Isolate

Odżywki wysokobiałkowe to produkty, które dostarczamy zgodnie z naszym zapotrzebowaniem oraz uzupełniając posiadaną już dietę. Należy pamiętać, że największe zapotrzebowanie na aminokwasy nasz organizm wykazuje po długotrwałym treningu, który to zniszczył nasze włókna mięśniowe. Włókna te muszą zostać odbudowane przez nasz organizm, do tego celu potrzebuje znacznej ilości aminokwasów (pełną jej pulę, a nie pojedyncze). Stosowanie Scitec Whey Isolate powinno się zatem odbywać w trakcie dnia w celu uzupełnienia diety oraz przede wszystkim w porcji potreningowej.

Dodatkowym atutem produktu jest niska zawartość węglowodanów w porcji (2g), dlatego też produkt ten może być stosowany w zastępstwie posiłku, np. kolacji. Zamian kolacji na porcję Scitec Whey Isolate spowoduje dostarczenie niezbędnych aminokwasów dla organizmu oraz dostarczenie znikomej ilości węglowodanów. Stosowanie odżywki białkowej na kolację pozwala zmniejszyć ilość spożywanych węglowodanów co jest istotnym czynnikiem przy odchudzaniu.

Utarło się w świecie kulturystycznym stosowanie białka potreningowo w ilości 0,5g na 1kg macy ciała. Osoba ważąca 80kg powinna więc dostarczyć ok. 40g białka. W przypadku białka Scitec Whey isolate jest to więc 2 miarki (każda miarka ma 25g proszku, w których to znajdziemy 20g białka).

Skład białka Scitec Whey Isolate

Jak widać na załączonym obrazku skład produktu jest dobry, posiada zawartość białka na poziomie 80% oraz 8% węglowodanów, w tym 4% cukrów, oraz taką samą ilość tłuszczów. Przy ocenie składu produktu należy zwrócić uwagę na cenę produktu, będącą niską jak na izolat. Musimy więc przymrużyć oko na dosyć znaczną ilość (jak na izolat) ilość węglowodanów. Nie przeszkadza to jednak przy stosowaniu tego produktu podczas redukcji czy też przy robieniu tzw. „rzeźby”. Dodatkowo skład został wzbogacony o l-glutaminę -aminokwas, w dużej ilości występujący w tkance mięśniowej. Widać tutaj ukłon ze strony Sciteca w kierunku kulturystów i osób tworzących „suchą tkankę mięśniową”.

isolate_sklad

 

 

2 komentarze
  1. Białko jest tak ohydne, chemiczne i słodkie, że nie da się tego pić. Koszmarna cena za taki syf.

    • Polecamy spróbować Amixa IsoPrime CFM. Jest 90% białka, czysty Izolat CFM. Szkoda, że nie podał Pan jakie białko Panu smakuje, mielibyśmy jakieś porównanie 🙁

Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Blog Pure Sport
Strona stworzona z myślą o sportowcach.
Strona: http://pure-sport.pl
Email: admin@pure-sport.pl