Strona stworzona z myślą o sportowcach.
Sprawdź nas: bodyworld.pl

Ranking najlepszych białek na rynku

Ranking białek

Ranking ten nie ma na zamiarze tłumaczyć czym jest odżywka wysokobiałkowa, jak jest produkowana czy nawet jaki wpływ ma na nasz organizm. Jeżeli już tutaj trafiliście to wiecie doskonale jak białko pozytywnie wpływa na nasz organizm. Natomiast o produkcji i rodzaju białek przeczytajcie w w innym naszym artykule: Produkcja białka serwatki.

Uwaga! W przeciwieństwie do pozostałych rankingów, nasz jest na bieżąco aktualizowany względem wiedzy na temat produktów, opinii będących kluczem dotyczącym smaku oraz rozpuszczalności oraz badań produktów warunkującym ich rzeczywisty skład w porównaniu do obietnic producentów.

Ranking ten obejmuje aktualnie najlepsze odżywki białkowe dostępne na rynku, nie obejmuje natomiast produktów wycofanych z produkcji, produktów których skład okazał się inny niż w rzeczywistości, bądź firm istniejących w rzeczywistości wyłącznie na papierze.

Pamiętać należy także, że produkt powinien być dostosowany do indywidualnych uwarunkowań i zapotrzebowania. Podstawowym celem odżywki białkowej jest uzupełnienie diety szybko (chociaż nie zawsze) przyswajalnymi proteinami w celu regeneracji tkanki mięśniowej oraz reakcji na syntezę białka mięśniowego. Najlepsze odżywki białkowe charakteryzować się powinny: wysoką procentową zawartością białka pochodzącego z najlepszych źródeł o wysokiej wartości biologicznej, zawartością najważniejszych frakcji białkowych,  wyprodukowaniem poprzez najlepsze znane aktualnie metody produkcji, odpowiednim profilem aminokwasów bogatych w aminokwasy niezbędne (BCAA), niską bądź normalną zawartością aminokwasów mających niewielkie znaczenie dla organizmu a jednocześnie zawyżających procentowe stężenie białka.

W opisanym rankingu zwracamy także uwagę (zaznaczamy najlepszy wybór) dla osób mających problemy z nietolerancją cukru mlecznego jakim jest laktoza, a objawiająca się problemami gastrycznymi i w związku z tym problemami z przyjmowaniem białka serwatki.

Jak wiadomo, wszyscy producenci zachwalają swoje produkty jako najlepsze, liczne reklamy nawołują do zakupu tego najlepszego produktu. Są to często produkty o wątpliwej jakości oraz skuteczności jaką jest regeneracja powysiłkowa i budowa tkanki mięśniowej. Większość ludzi przynajmniej raz kupiła produkt białkowy po którego stosowaniu srogo się rozczarowała. Dlaczego? Ponieważ produkt oparty był albo o składniki słabo przyswajalne przez nasz organizm, w związku z czym dostarczaliśmy naszemu organizmowi zbyt mało aminokwasów aby skutecznie budować tkankę mięśniową, albo mający znikomą ilość składników mających rzeczywiste znaczenie przy obranym celu jakim jest rozbudowa muskulatury.

W poniższym zestawieniu najlepszych odżywek wysokobiałkowych uwzględniono jedynie sprawdzone i skuteczne produkty dające rzeczywiste efekty. Ranking ten oparty jest nie tylko o skład produktu, lecz także o optymalne dawki oraz o opinie udzielane przez użytkowników stosujących aktualnie wybrany produkt.

 Aktualizacja rankingu: maj 2015

 1. Najlepsze odżywki białkowe

Nitro-Protein-Isolate-CFM

Amix MuscleCore Pure CFM Whey Nitro Protein Isolate – pod tą długą nazwą kryje się obecnie najlepsza odżywka białkowa dostępna na rynku. Surowcem produktu jest białko serwatki o stężeniu aż 90% (sucha masa), pochodzące z najlepszej na świecie fabryki surowca Glanbia, wykonany poprzez najlepszą znaną metodę produkcji CFM, wzbogacony o kluczowe aminokwasy BCAA, słodzony poprzez Stevia® (najlepszy obecnie znany słodzik). Producent podaje pełną tabelę aminokwasów w których największe wartości stanowią najważniejsze aminokwasy, dodatkowo zawarte wszystkie istotne frakcje białkowe. Jest to jedyne białko w naszym rankingu, które w swoim składzie zawiera probiotyki, w każdej porcji aż 200 000 000 zarodników wspiera nasz układ trawienny, aby białko było przyswojone w jeszcze szybszym tempie w jeszcze większej ilości. Jest to niekwestionowany lider odżywek wysokobiałkowych na rynku.

Produkt pozbawiony jest laktozy, może więc być swobodnie stosowanie przez osoby z nietolerancją tego cukru.

IsoPrime_CFM

2. Amix IsoPrime CFM – jesteśmy niezwykle zaskoczeni jakością tego produktu, ceną oraz opiniami związanymi z tym produktem. Relatywnie niska cena w porównaniu do najważniejszego konkurenta (pozycja niżej) z jednocześnie bardzo wysoką jakością produktu sprawia, że zajął on drugie miejsce w naszym rankingu. Produkt o wysokim stężeniu białka (90%), wykonany najlepszą metodą CFM, wzbogacony o kluczowe aminokwasy o doskonałym smaku i rozpuszczalności. Bardzo duża liczba pozytywnych opinii o tym produkcie oraz relatywnie niska cena sprawiły, ze produkt ten zajął to miejsce.

Produkt pozbawiony jest laktozy, może więc być swobodnie stosowanie przez osoby z nietolerancją tego cukru.

Pure_Whey_Isolate_95_2200

3. Olimp Pure Whey Isolate 95 – polski producent białka , który za jakość wykonania oraz smak ceniony jest zarówno na naszym, jak i zagranicznym rynku. Wysokiej jakości izolat białka serwatkowego tworzony metodą CFM o stężeniu sięgającym 86% uzupełniony dodatkami w postaci witamin wspomagającym proces regeneracji organizmu. Produk mimo, że bardzo ceniony musiał niestety uznać wyższość produktu firmy Amix ze względu na brak sprecyzowanego aminogramu, brak informacji o frakcjach białkowych oraz niestety wysoką cenę. Produkt odznacza się bardzo dobrym smakiem oraz wyśmienitą rozpuszczalnością.

Niedługo dalszy ciąg rankingu…

1 Komentarz
  1. IsoPrime w zupełności wystarcza, póki nie jestem zawodowym piłkarzem zarabiającym 40.000zł nie widzę powodu aby kupić to z 1 miejsca.

Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Blog Pure Sport
Strona stworzona z myślą o sportowcach.
Strona: http://pure-sport.pl
Email: admin@pure-sport.pl