Strona stworzona z myślą o sportowcach.
Sprawdź nas: bodyworld.pl

Podróbki suplementów – jak rozpoznac

W świetle odkrytego jakiś czas temu podróbek produktu Driven Sports Craze, chcielibyśmy przedstawić zdjęcie oraz kilka przydatnych informacji jak uniknąć zakupów podróbek suplementów. Wiemy, że wiele czytelników narzekało na działanie tego produktu, po czym okazywało się, że otrzymali podróbkę. Zapraszamy więc do zapoznania się z artykułem…

Przede wszystkim zachęcamy do zakupu produktów od renomowanych sprzedawców, radzimy również unikać stron typu eBay, Amazon, czy też nasze popularne Allegro. Sprzedawcy zostali ostrzeżeni, że na rynku europejskim pojawiły się podróbki. Niestety sklepy kupujące poprzez nieoficjalne kanały mogą nawet nie wiedzieć, że sprzedają podrobione produkty, a cena podróbek zachęca do zakupu i milczenia na ten temat.

Firma Driven Sports zgłosiła sprawę na policję, przy czym prześledzenie zakupu od klientów zajmie jakiś czas. Niestety wiemy, że wszystkich osób nie uda się na czas ostrzec, oraz część z pewnością zakupi produkty podrobione. Prosimy w takim wypadku zachować dowód zakupu produktu (!), który będzie dowodem zakupu i będzie podstawą do późniejszych roszczeń. Należy pamiętać, że KAŻDY sprzedawca ma obowiązek dołączyć dowód zakupionego produktu (nawet poprzez kanały elektroniczne) na którym będą widniały dane firmy (jest to paragon/faktura bądź dowód sprzedaży). W razie zidentyfikowania produktów fałszywych zachęcamy do natychmiastowego kontaktu z policją, ewentualnie firmą Driven Sports.

Jak rozpoznać fałszywy produkt?
Zacznijmy od przedniej etkiety

craze_porownanie
1. Najbardziej oczywistym faktem jest inne tło graficzne, brak na nim istotnych szczegułów, niestety dla osób które po raz pierwszy widzą produkt mogą nie zauważyć podróbki.

2. Drugą oznaką jest brak symbolu TM na końcu nazwy produkty („Craze”).

3. Pomiędzy końcem etykiety a pudełka znajduje się większy odstęp.

4. Nowe opakowania DS Craze będą posiadały folię na części etykiety, dlatego produkt stanie się trudniejszy do podrobienia, jednak proces ten zajmie chwilę zanim nowe partie produktu dojdą do sprzedawców.

Oraz oczywiście tylna część:

craze_porownanie_tyl

1. Mając w ręku produkt podrobiony oraz etykietę można zwrócić uwagę na różnice w czcionce, jej wielkości oraz odstępami pomiędzy poszczególnymi wierszami. Nie jest to widoczne na zdjęciu, jednak osoba mająca w dłoni oba produkty zauważy różnicę.

2. Drugą oczywistą różnicą do oryginału jest wydrukowanie (wraz z etykietą) daty przydatności do spożycia. Produkt oryginalny ma datę nabitą poprzez specjalne rolki z tuszem. Dlatego też jeżeli ściagniemy folię i spróbujemy zdrapać palcem datę przydatności do spożycia – ona zejdzie (widoczne zostaną jedynie ślady jej obecności).

Są jeszcze inne dodatkowe oznaki, poprzez które można rozpoznać podrobiony produkt. Jednak firma Driven Sports nie ujawnia ich do publicznej wiadomości aby nie ułatwiać podrabianie kolejnych partii.

Mamy nadzieje, że artykuł ten pozwoli Wam ustrzec się przed podróbkami, a wszelkie próby wprowadzenia na rynek tego i innych produktów zostaną uchwycone. Jednak do tej pory jeszcze raz przestrzegamy przed pochopnymi zakupami produktów „przecenionych” oraz w specjalnych „promocjach”. Zachęcamy do zakupów w renomowanych sklepach!

Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Blog Pure Sport
Strona stworzona z myślą o sportowcach.
Strona: http://pure-sport.pl
Email: admin@pure-sport.pl