Strona stworzona z myślą o sportowcach.
Sprawdź nas: bodyworld.pl

Otyłosc wpływa na nasze zycie seksualne

Większość kobiet nie lubi grubych facetów, nie ma co do tego wątpliwości tak samo jak większość mężczyzn woli ponętne kształty kobiet bez zbędnych fałd tłuszczyku. Nadmiar tkanki tłuszczowej negatywnie wpływa na zdrowie metaboliczne, co z kolei ma niekorzystny wpływ na poziom testosteronu oraz zdolność do erekcji.

Naukowcy odkryli, że u otyłych mężczyzn stężenie testosteronu i biologicznie aktywnego wolnego testosteronu często jest obniżone. Co gorsze, u osób starzejących się i otyłych mężczyzn spadek stężenia testosteronu następuje zdecydowanie szybciej.

Otyłość zwiększa ryzyko rozwoju chorób związanych z obniżonym poziomem testosteronu, takich jak bezdech senny, insulinoodporność oraz cukrzyca typu 2. Nadmiar tkanki tłuszczowej, zwłaszcza tej zlokalizowanej w okolicy brzucha, zaburza aktywność hormonów kontrolujących układ rozrodczy i wpływa na obniżenie jakości spermy. Utrata wagi (a konkretnie tkanki tłuszczowej) wpływa natomiast korzystnie na poziom testosteronu i wolnego testosteronu, a także poprawia funkcjonowanie układu rozrodczego. Podsumowując, nie ma wątpliwości, że otyłość źle wpływa na wasze życie seksualne.

Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Blog Pure Sport
Strona stworzona z myślą o sportowcach.
Strona: http://pure-sport.pl
Email: admin@pure-sport.pl