Strona stworzona z myślą o sportowcach.
Sprawdź nas: bodyworld.pl

Cissus – na urazy i złamania

Cissus znamy wszyscy pod pojęciem rośliny, mało jednak wiemy, że istnieje jego odmiana pod nazwą quadrangularis zamieszkująca tropikalną wschodnią Afrykę oraz południową Azję. Odmiana ta ma wiele zastosowań leczniczych, wykorzystywana była od wielu lat przez tamtejszą ludność i szamanów. Naukowcy z krajów bardziej rozwiniętych wzięli pod lupę tą roślinę i doszli do ciekawych wniosków, roślina ta zapobiega, leczy oraz wspomaga odbudowę ścięgien, kości. Szczególnie jego zalety odczuwamy stosując produkty Cissus przy osteoporozie i przebytych kontuzjach (złamania, urazy, zwichnięcia itp.). Zalety produktów zawierających w sobie Cissus docenili w ostatnim czasie wielu sportowców oraz osób, które przebyły wszelkiego rodzaju kontuzje kończyn. W jaki sposób działa ten składnik i dlaczego tak trudno go zdobyć?

Produkty zawierające składnik roślinny, najczęściej pod nazwą Cissus pojawiły się w naszym kraju ok 2 lata temu, przebojem weszły na rynek, a następnie równie szybko zniknęły. Stało się tak dlatego, że produkt został uznany za leczniczy (leczniczy, a więc jest on bardzo dobry w swoim działaniu) i nie może być rozprowadzany w obrocie rynku suplementów. Mamy tutaj więc przedstawiony pewien rodzimy absurd, gdy skuteczny i bardzo dobry produkt wycofuje się z wolnego rynku.

Wróćmy jednak do produktu…

Fitmax Cissus ułatwia proces redukcji wagi, reguluje metabolizm, pozytywnie wpływa na poziom cholesterolu, pomaga w leczeniu urazów stawów oraz ścięgien – są to działania udowodnione przez naukowców. Oczywiście przy spalaniu tkanki tłuszczowej, regulacji metabolizmu nie mają sobie równych z produktami przeznaczonymi do tego celu (spalacze tłuszczu), to już na polu leczeniu urazów mają zdecydowanie więcej do powiedzenia.

W jaki sposób działają produkty oparte o składnik Cissus? 

Ketosteroidy zawarte w Cissus Quadrangularis wykazują działanie podobne do naszych naturalnych hormonów anabolicznych, jednak pozbawione są niebezpiecznych dla zdrowia skutków ubocznych, dzięki obecności fitosteroli wpływa na szybkość regeneracji złamań oraz urazów: kości, chrząstek i stawów poprzez odnowę tkanki łącznej.

Podczas gdy przyśpieszone tempo leczenia może mieć ogromne znaczenie dla osób cierpiących na choroby przewlekle takie jak osteoporoza, właściwości anty-glukokortykoidowe produkt Fitmax Cissus cieszą się większym zainteresowaniem wśród kulturystów i sportowców, ponieważ glukokortykoidy, w szczególności kortyzol, są nie tylko kataboliczne dla kości, ale katabolizują również tkankę mięśniową. Przeprowadzone badania sugerują, że glukokortykoidy, również endogenny hormon kortyzol, aktywują szlaki, które niszczą nie tylko kości, ale również tkankę mięśni szkieletowych.

Pomimo, że masa przeprowadzonych badań nad Cissus skupia się jedynie na leczeniu kości, istnieje możliwość, że Cissus może ogólnie przyśpieszać tempo leczenia tkanki łącznej, jak również ścięgien i chrząstek. Jeśli to prawda, stałby się on jeszcze bardziej pomocny dla kulturystów i sportowców. Liczne opinie osób stosujących Cisus donoszą o szybkim leczeniu długotrwałej choroby ścięgien.

Dla potwierdzenie powyższych informacji przytaczamy kilka badań:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3611631/

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22779034

A tutaj bonus, badanie dotyczące pozytywnego wpływu na wątrobę:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21189914

Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Blog Pure Sport
Strona stworzona z myślą o sportowcach.
Strona: http://pure-sport.pl
Email: admin@pure-sport.pl