Strona stworzona z myślą o sportowcach.
Sprawdź nas: bodyworld.pl

Beef Muscle- rewolucyjny gainer na rozbudowę mięśni?

eat

Za oknami widać nieustannie zbliżający się okres zimowy a z nim nowe cele wśród osób aktywnych fizycznie. Od teraz większość osób na siłowniach będzie zajmowała maszyny przeznaczone do treningów oporowych, natomiast bieżnie i rowerki w większości będą służyć rozgrzewce. Aktualnym tematem pogawędek staną się techniki rozbudowy tkanki mięśniowej oraz produkty dające możliwość jak największej i najszybszej rozbudowy tkanki mięśniowej. Od zawsze wiadomo było, że bez dostatecznego zapewnienia składników odżywczych (czyli węglowodanów, białka i tłuszczy) nie mamy co mówić o rozbudowie tkanki mięśniowej. Jaki jest więc wyglądać produkt najlepiej wspomagający rozbudowę tkanki mięśniowej?

1. Po pierwsze!

Odżywka węglowodanowo-białkowa zwana równie często gainerem powinna zawierać najlepszej jakości białko cechujące się możliwie najszybszym trawieniem, pełnym profilem aminokwasów oraz wysoką zawartością aminokwasów niezbędnych, których organizm nie jest w stanie sam syntezować i musimy mi je dostarczać z zewnątrz. Tuż po wykonaniu ostatniego treningu nasz organizm „ładnie” pożywienia, które umożliwi mu odbudowanie tkanki mięśniowej. Tylko najlepszej jakości aminokwasy wykonają najlepszą pracę. Scitec Beef Muscle zawiera hydrolizowane peptydy białka wołowego oraz izolat białka wołowego – jest to najlepsza mieszanka składników pozwalająca na odbudowanie mięśni tuż po treningu.

Badania kliniczne pokazują, że hydrolizaty, zawierają aktywne peptydy, mające pozytywny fizjologicznie wpływ na naszą tkankę mięśniową i nie tylko. Pełnią one ważną funkcję immunologiczną (zwiększają odporność na oddziaływanie czynników chorobotwórczych) oraz poszerzają naczynia krwionośne. To z kolei wpływa na zwiększony przepływ krwi, zwiększoną ilość składników odżywczych dostarczanych do mięśni, lepsze usuwanie zbędnych produktów przemiany materii oraz ograniczenie nadciśnienia.

Więcej informacjo o szybkich białkach znaleźć możecie w jednym z naszych artykułów: Białko szybkie czy wolne?

2. Po drugie!

Gainer jest produktem, którego główną składową są węglowodany. Niestety w większości produktów dodawane są te o znikomej „jakości” niewiele różniącej się od cukru kupionego w sklepie spożywczym. I o ile jest tutaj trochę przesady, o tyle podstawową zasadą jaką powinniśmy się kierować przy wyborze gainera jest to, aby nie była to wyłącznie mieszanka dekstrozy i maltodekstryn. Warto zadbać aby w składzie produktu zawarte zostały węglowodany odznaczające się niskim IG. Ideałem są węglowodany Vitargo, jeżeli jednak ich nie ma to szukajmy takich zawierających skrobię kukurydzianą (często ukrywającą się pod nazwą Waxy Maize). Wspomniane węglowodany nie tylko szybciej wchłaniają się do naszego organizmu, ale również powodują mniejszy skok glukozy we krwi, szybciej uzupełniają zapasy glikogenu mięśniowego i wątrobowego oraz w mniejszym stopniu odkładają się do tkanki tłuszczowej (w przypadku nadmiaru węglowodanów).

W Beef Muscle na pierwszym miejscu jest maltodekstryna, natomiast połączona ona jest właśnie ze skrobią kukurydzianą. Połączenie to plasuje go powyżej podstawowych i najbardziej znanych produktów „na budowę masy” [ciekawi nas często, kto wymyśla te slogany reklamowe? Wyobrażacie sobie zbudowanie masy mięśni na cukrze?].

3. Po trzecie!

Uzupełniaj nawet najlepszy gainer dodatkowymi produktami! Żden produkt na świecie nie jest najlepszy, taki któremu już nic nie brakuje. Żaden nie zaspokoi Twojego zapotrzebowania na odpowiednie dawki aminokwasów (w tym kluczowych BCAA), kreatyny, witamin i minerałów. A produkty wspomagające regenerację? Arginina, jabłczan cytrulliny, glutamina? Na rynku znajduje się bardzo dużo suplementów wspierających regenerację i rozbudowę tkanki mięśniowej. Kulturyści stosują bardzo duże ilości suplementów, nie wierz reklamom, że jeden produkt uczyni za Ciebie wszystko. Nasz organizm jest potężnym narzędziem, o które należy dbać z głową jeżeli chcemy coś osiągnąć.

Scitec Beef Muscle nie zawiera znacznej ilości składników w śladowych ilościach. To produkt, którego głównym zadaniem jest dostarczenie białka i węglowodanów. Natomaist resztę musisz dobrać według aktualnego zapotrzebowania organizmu, upodobań i skuteczności poszczególnych produktów.

Zobacz opis, skład i stosowanie odżywki Scitec 100% Beef Muscle.

Zachęcamy Was, drodzy czytelnicy do konsultacji! Razem nakreślimy drogę do wspólnego celu.

Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Blog Pure Sport
Strona stworzona z myślą o sportowcach.
Strona: http://pure-sport.pl
Email: admin@pure-sport.pl